2024. április. 20. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2022. február. 11.

Jézus azt mondta, hogy ha Őt magát látjuk azokban a testvérekben, akik valamilyen formában másokra szorulnak, akkor Neki segítünk. Mi csak kiegészítjük azt a szenvedést, ami hiányzik Krisztus szenvedéséből, ha felajánljuk szenvedéseinket az Egyház javára.

2021. december. 15.

Adventi imaórát tartottak a Szatmári Római Katolikus egyházmegye önkéntes beteglátogatói december 13-án Szatmárnémetiben, a Szent István teremben.

2021. november. 19.

Árpád-házi Szent Erzsébet ünnepe 2013. óta a Szolgáló Szeretet Napja a Szatmári Egyházmegyében. A Szatmárnémeti Hildegárda-templommal szembeni Szent Erzsébet „rózsacsodájának” is emléket állító szobor előtt, a rossz idő ellenére, rózsákkal és esernyőkkel a kezükben többen is összegyűltek, hogy a szeretetszolgálat magyar szentje előtt tiszteletüket téve, a szolgálatban való egységet kifejezve felhívják a figyelmet a szükséget szenvedőkre.

2021. november. 17.

Gáspár Annamária 20 éve dolgozik kórházpasztorációs referensként a Szatmárnémeti Római Katolikus Püspökségen. Az alábbiakban az ő tanúságtételét olvashatják.

2021. szeptember. 5.

Egyházmegyénk önkéntes beteglátogatóinak találkozóját szeptember 2-án tartották Szatmárnémetiben. Középpontban Szent Kalkuttai Teréz anya imája állt.

2021. július. 19.

Szentatyánk, Ferenc pápa az idei évtől bevezette a Nagyszülők és Idősek Világnapját, amelyet az egész egyházban minden évben július negyedik vasárnapján tartunk, Szent Joachim és Szent Anna, Jézus „nagyszülei” liturgikus emléknapjához közel.