2017. május. 28. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Egyházmegyei Redemptoris Mater Missziós Szeminárium

"Ez is csak egy isteni csoda lehet... Már száz Redemptoris Mater szeminárium van szerte a világon. A legelső Rómában született - Szent II. János Pál pápa akaratából. Ő adta neki a Redemptoris Mater - a Megváltó Édesanyja - nevet, aztán különböző helyeken, a helyi püspök kérésére született a többi. Jenő püspökünknek is javasolták a katekéták ezt a típusú szemináriumot, én is beszéltem a püspök úrral erről. Ugyanakkor sokat imádkoztunk a neokatekumenális úton járó testvérekkel együtt. Kértük a Szűzanyát a zarándokutak alkalmával is - legutóbb Valenciában az „Amparos Segítő Szűzanyát", a reménytelen ügyek pártfogóját - de kértük Boldog Scheffler János püspök közbenjárását is, hogy lehessen nálunk is szeminárium.
Ezután a katekéták elmagyarázták, hogyan működik egy ilyen szeminárium, előkészítették az információs anyagokat, dokumentumokat. A Püspök atya az egyházmegyei papi szenátus szavazására bocsátotta a szeminárium ügyét. A szenátus megszavazta, a püspök úr pedig jóváhagyta a Szemináriumot. Ez volt 2011. szeptember 26-án. Ezután történt meg a kérvény aláírása 2012. március 30-án, majd a Püspök úr 2013. január 20-án aláírta a szeminárium alapító dokumentumait is Porto San'Giorgioban, ünnepi szentmise keretében, mintegy ezerháromszáz személy előtt." (Ft. Láng Pál)

Ismerje meg a Szatmári Római Katolikus Egyházmegyében működő szeminárium tagjait:
Ft. Láng Pál - spirituális
1942. 01. 14-én született Kálmándon