2024. április. 25. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Egységesítették a szentélyberendezést

2017. augusztus. 28.

Schönberger Jenő püspök áldotta meg augusztus 27-én, vasárnap a nagybányai Krisztus Király templom új szentélyberendezését.

A nagybányai Krisztus Király egyházközösség régi vágya teljesedett be augusztus 27-én azzal, hogy szép, új, egységesített szentélyberendezést kaphatott. A veresvízi templom 1944-1945 között épült és Boldog Scheffler János szentelte fel, 1945. május első vasárnapján. A szentélyberendezésének cseréje már régóta indokoltá vált, így augusztus 27-én, reggel tíz órára ünnepi hangulatban gyűltek össze a hívek - ekkor kezdődött az a szentmise, melynek keretében Schönberger Jenő püspök megáldotta az elkészült új oltárt, oltárasztalt, ambót, keresztelőkútat, húsvétigyertya-tartót, padokat, székeket... Mindezeket Sabău-Trifu Cristina és Sabău-Trifu Lucian tervezték, Szuhányi János kivitelezte.

A szentmise végén Sabău-Trifu Cristina mutatta be az elkészült munkát és tért ki a szimbólumok jelentésére.

Fotók: Debreczeni Emőke/Krisztus Király Plébánia Facebook csoportja