2024. április. 20. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2021. szeptember. 28.

Szent Mihály (jelentése: Ki olyan, mint az Isten?) arkangyal ünnepe az egyik legkorábbi, már Nagy Konstantin idejében is megülték, míg Szent Gábor (jelentése: Isten embere, Isten erősnek bizonyult) tisztelete a X. századtól, Szent Rafael (jelentése: Isten meggyógyított) ünnepe a XI. századtól terjedt el.

2021. szeptember. 27.

A Szatmári Római Katolikus Püspökség megrendülve, de Isten akaratában megnyugodva tudatja, hogy Ft. Heinrich Ferenc, tb. kanonok, c. esperes, ny. plébános életének 80., papságának 56. évében, a végső szentségekkel megerősítve, Istenben megnyugodva, szeptember 26-án, csendben elhunyt.

2021. szeptember. 24.

A Szentatya, Ferenc pápa üzenete

a Migránsok és Menekültek 107. Világnapjára

2021. szeptember 26. „Egy mind nagyobb mi felé”

2021. szeptember. 17.

Szent Kereszt Felmagasztalásának ünnepén örökfogadalmat tett Isten Anyjáról nevezett Borbála nővér, a Piarista Nővérek Kongregációjának szerzetese, aki az evangéliumi tanácsokat követve Isten és az Egyház szolgálatában a tökéletesebb szeretetre törekszik, a Szentlélek kegyelmével és a Boldogságos Szűz Mária segítségével.

2021. szeptember. 16.

Szent Kereszt Felmagasztalása ünnepén, szeptember 14-én, templom búcsúra gyűltek egybe a sárközújlaki katolikus hívek. A délelőtt 11 órakor kezdődő szentmise szónoka Ft. Ilyés Csaba, nagykárolyi főesperes-plébános volt, aki elmélkedésében a Megváltás eseményeinek szemlélésére hívta az ünneplő híveket.

2021. szeptember. 13.

A budapesti 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus záró szentmiséjét, a Statio Orbis-t követően Ferenc pápa a Hősök terén imádkozta el az Úrangyala imádságot. Az imádság előtti szentbeszédet az alábbiakban olvashatják.