2024. április. 20. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2021. szeptember. 9.

Szeptember 8-án, a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus szerdai napján Budapest egyházközségei látták vendégül a világ különböző pontjairól érkezett zarándokokat. Így történt ez a XI. kerületi, gazdagréti Szent Angyalok-templomban is, ahol az ünnepi szentmise főcelebránsa az Istentiszteleti és Szentségi Kongregáció volt prefektusa, Robert Sarah bíboros volt. Az alábbiakban a guineai bíboros olaszul elhangzott homíliáját olvashatják.

2021. szeptember. 8.

Szűz Mária születésének ünnepén, Kisboldogasszony napján, szeptember 8-án négy püspök által koncelebrált, három nyelvű szentmisével ünnepeltek a Máriaradnára zarándokló hívek. Schönberger Jenő szatmári megyés püspök, a szentmise főcelebránsa homíliájában kiemelte, hogy Mária erényeinek utánzására kell törekednünk, de fiára, Jézus Krisztusra kell tekintenünk, őt kell követnünk.

2021. szeptember. 8.

Az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus harmadik napját a szervezők a Békesség Napjának hirdették meg. A reggeli ima, a katekézis, valamint a tanúságtétel tematikája is a béke gondolata köré épült. Tanúságtételében Louisiana Rafaël Sako, bagdadi érsek így nyilatkozott a békéről: „Itt Európában az embereknek természetes, hogy szabadok és békében élnek, de az én hazámban háború van és félelem.” – majd elmondta, egyik legfontosabb célja, hogy bátorítsa az Iraki keresztényeket, hogy maradjanak erősek és tartsanak ki a hitük mellett.

2021. szeptember. 7.

Az ünnep eredetileg a jeruzsálemi Szent Anna bazilika szentelési évfordulója volt. A Boldogságos Szűz Mária születésének ünnepét Kisasszonynak, vagy Kisboldogasszonynak is nevezik, és a középkorban vigíliája és nyolcada is volt.

2021. szeptember. 7.

Az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus hétfői, második napja már a budapesti HUNGEXPO konferencia központ területén folytatódott. Bár a kongresszus napjai azonos tematikával épülnek fel, mégis más-más témákat kínálnak a résztvevő zarándokoknak. A második nap témája a szeretet volt.

2021. szeptember. 6.

2021. szeptember 5-én, vasárnap délután, a Hősök terén ünnepelt nyitó szentmisével elkezdődött az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus, amely 83 év után immár másodszor látogat el a magyar fővárosba.