2024. április. 25. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2021. szeptember. 6.

2021. szeptember 5-én, vasárnap délután, a Hősök terén ünnepelt nyitó szentmisével elkezdődött az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus, amely 83 év után immár másodszor látogat el a magyar fővárosba.

2021. szeptember. 5.

Egyházmegyénk önkéntes beteglátogatóinak találkozóját szeptember 2-án tartották Szatmárnémetiben. Középpontban Szent Kalkuttai Teréz anya imája állt.

2021. szeptember. 1.

Közel ötven fiatal vett részt Szentegyházán az idei Egyházmegyei Ifjúsági Táborban, ahol Isten jelenlétét keresték a természetben, felebarátaikban és az Eucharisztiában.

2021. augusztus. 26.

Kalazanci Szent József ünnepén egy olyan valakiről emlékezhetünk meg, aki életét a gyermekek oktatására, nevelésére áldozta. De mit adhatott ő valójában a gyermekeknek a XVI-XVII. század fordulóján? Mit tanulhatunk tőle? Mi az, ami megerősít bennünket az igazságban? Van-e ilyen tanagyag, találunk-e ma ilyen tanárokat, tanítókat? – kérdezte az ünnepi szónok, Ft. Györfi Szabolcs, pálos szerzetes.

2021. augusztus. 25.

„Isten gondviselése – a család” mottóval szervezett családos tábort, immár 13. alkalommal, a Szatmári Római Katolikus Püspökség Család Munkacsoportja 2021. augusztus 18. és 21. között. Az erdődhegyi táborban a délelőtti házasságerősítő tréningeket délután a közös családi programok váltották fel. Volt fafaragás, agyagozás, üvegfestés, még papírsárkány készítés is.

2021. augusztus. 24.

„Istenünk, te Kalazanci Szent József áldozópapot oly nagy szeretettel és türelemmel ajándékoztad meg, hogy egész életét az ifjúság tanítására és nevelésére szentelte. Add, hogy akit a bölcsesség tanítómestereként ünneplünk, állhatatosan kövessük az igazság szolgálatában.”