2024. április. 20. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2021. augusztus. 21.

A történelem során a nagy székesegyházak és katedrálisok az egyházmegye hívő közösségének kitartó és türelmes munkájának eredményeként jöhettek létre, így az 1837-ben Hám János püspök által felszentelt Székesegyház is a helyiek hitének és áldozatkészségének tanúja, és nem csak Szatmárnémeti legelső monumentális épülete, mely a mai napig betölti templomi tisztségét, de pompájával ma is hozzájárul a város arculatának szebbétételéhez.

2021. augusztus. 20.

Limai Szent Róza 1589-ben született Isabel Flores y de Olivia néven, később bérmálkozása után felvette az addig becenévként használt Róza nevet. A fején tüskés koronát viselő szent volt Peru és Dél-Amerika első kanonizált szentje, valamint ő a virágárusok, kertészek és a hímzők védőszentje is.

2021. augusztus. 20.

„Végül a Szeplőtelen Szüzet, aki mentes maradt az eredeti bűn minden szennyétől, földi életének végeztével az Úr testben és lélekben fölvitte a mennybe, és a mindenség királynőjévé magasztalta, hogy tökéletesebben hasonuljon Fiához, az uralkodók Urához, a bűn és a halál legyőzőjéhez.” – tanít a II. Vatikáni Zsinat.

2021. augusztus. 20.

Augusztus 20-án, Szent István királyra nem csupán, mint államalapító királyunkra emlékezünk, hanem mint a Szatmári Egyházmegye fővédőszentjére is. Első királyunk 1038. augusztus 15-én, halála napján a Boldogságos Szűz Máriának ajánlotta koronáját és egész országát, majd Szent László király avattatta szentté 1083-ban Szent Imrével és Szent Gellért püspökkel együtt.

2021. augusztus. 19.

Egy nappal államalapító királyunk és egyházmegyénk fővédőszentje, Szent István király főünnepét követően, augusztus 21-én, a Szatmári Egyházmegyében Székesegyházunk felszentelésére emlékezünk. Az egyházmegye főtemplomának felszentelése az egyházmegyében mindenhol ünnepnapnak számít, a székesegyházban pedig főünnepként tartják számon. Idén különösen is fontos nap lesz ez számunkra: 2021. augusztus 21-én, 10 órakor Nm. és Ft. Schönberger Jenő püspök ünnepi szentmise keretében egyházi méltóságok, valamint helyi- és anyaországi politikusok jelenlétében megáldja a felújított székesegyházat.

2021. augusztus. 19.

Államalapító szent királyunk Vajk néven látta meg a napvilágot, majd 995 környékén, a keresztségben az István nevet kapta. Apja, Géza fejedelem halála után fejedelemmé választották, majd 1000. karácsonyán II. Szilveszter pápa áldásával Magyarország első királyává koronázták.