2024. április. 20. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2021. május. 31.

Szombaton, május 29-én tartotta meg a Szatmári Ifjúsági Iroda az egyházmegyei csoportvezetőképzőjét, a szatmárnémeti Szentlélek plébánia Merk Mihály termében. A tavalyi évben kimaradt eseményre, idén két alkalommal is sort kerítenek, amelynek célja az egyházmegye különböző plébániáiról érkezett csoportvezetők felkészítése az ifjúsági- és gyermekprogramokon való részvételre és koordinálására.

2021. május. 28.

A három Isteni személyt (Atya, Fiú, Szentlélek), vagyis a Szentháromságot maga Jézus Krisztus nyilatkoztatta ki számunkra. A Szentháromság tana – egy Isten három személyben –, mégis hitünk legnagyobb misztériuma, melyet Szent János apostol úgy határoz meg, hogy Isten a szeretet (1 Jn 4,8). Az Istenben meglévő szeretet, amely az Atya, a Fiú és a Szentlélek között áramlik, minden hívő számára elérhető; Egyházunk tanítása szerint, a Credo hittel való elimádkozásával közösségre léphetünk Szentháromsággal és kapcsolatba kerülünk az egyetemes Egyházzal is.

2021. május. 27.

Hám János püspök mielőbbi boldoggáavatásáért imádkoztunk május 25-én a Szatmárnémeti Székesegyházban, valamint az esti szentmisét követően Nm. és Ft. Schönberger Jenő püspök megáldotta az "Egyházmegye Második Megalapítójaként" is ismert egykori főpásztor újonnan elkészült síremlékét.

2021. május. 21.

Tapasztalatcsere programot szervez a Szatmári Püspökség Világiak irodája sekrestyés munkatársak részére.

2021. május. 21.

Június 5-én, Úrnapja szombatján, immár nyolcadik alkalommal, közös, világméretű szentségimádásra hívnak az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus szervezői.

2021. május. 21.

A pünkösd szó a görög pentekoszté szóból származik, melynek jelentése: ötven. Húsvét után ötven nappal a megdicsőült Jézus Krisztus kiárasztja a Lelket és kinyilvánítja, mint a harmadik isteni személyt. Ezáltal a Szentháromság kinyilatkoztatása teljessé vált. A Szentlélek kiáradása által az apostolok képessé váltak Jézus Krisztus missziós parancsának (Mt 28, 16-20) teljesítésére.