2024. április. 19. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2022. szeptember. 21.

„Ti vagytok a világ világossága!” (Mt 5,14) mottóval tartották szeptember 17-én a szatmári egyházmegye ifjúsági találkozóját Mezőpetriben.

2022. június. 7.

A járvány okozta korlátozások miatti hosszabb kimaradás után, idén ismét egyházmegye szintű találkozót szervezhettek a ministránsok számára szombaton, 2022. június 4-én, Tyukodi Beáta SJC, valamint Csiszár Lóránt, az Egyházmegyei Ifjúsági Iroda munkatársai. Az idei – tizenkilencedik – találkozó mottója „Ma a te házadban kell megszállnom” (Lk 19,5), helyszíne pedig Nagybánya volt. Szmutku Róbert esperes-plébános adott otthont a rendezvénynek a Szentháromság-templomban.

2022. május. 24.

Az Egyházmegyei Ifjúsági Iroda idén is meghirdette a „Tettek napját”, mellyel arra szeretnék ösztönözni a fiatalokat, hogy járjanak nyitott szemmel a világban és valamilyen önkéntes-, szociális tevékenységet vállalva tegyék szebbé környezetüket.

2022. március. 3.

Maria Eugenia piarista nővér négy hónapja érkezett meg szerzetesközössége nagykárolyi Oázisába, hogy közvetlen tapasztalatokat szerezzen rendjének működésének sajátosságairól a Szatmári Egyházmegyében. Eddigi élményeiről kérdeztük a derűs mosolyú, bizalommal teli tekintetű fiatal szerzetest.

2022. február. 16.

Szatmárhegyen tartották az ifjúsági csoportvezetők téli találkozóját.

2021. december. 2.

A Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust követően meghirdetett világméretű szentségimádásba a Piarista Nővérek és gyermekeik is bekapcsolódtak. Az alábbiakban Kanti Ágnes SchP nővér beszámolóját olvashatják.