2024. április. 19. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Isten a döntésekben

2017. február. 7.

Az ember eldöntheti, kitől kér segítséget a bajban, ahogy az is döntéstől függ, kinek nyújt segítséget - gondolkodtak együtt a Bibliás program résztvevői szombaton.

A 121-ik zsoltár állt a november 5-én, szombaton szervezett Bibliás program középpontjában. A szatmárnémeti Szentlélek templom Merk Mihály termében reggel, előbb mindenki maga megvizsgálta, milyen a kapcsolata a Szentírással, milyen helyet foglal el az életében? Ez lehetőséget adott a beszélgetésekre, s mint többen elmondták, a gondolataik rendezésére is.

Vojtku László plébános tartott előadást, amelyben előbb a zsoltárok születésének körülményeiről, történeti keretéről beszélt, majd azok Egyházban való működéséről - imádkozták, énekelték, a zsolozsmába és a szentmisébe is befoglalták ezeket.

A 121. zsoltárral kapcsolatban a segítségkérésre és a segítségadásra figyeltek. Megvizsgálták, milyen helyzetekben fordultak segítségért másokhoz, honnan várták és honnan kapták a segítséget? "Ha úgy döntök, hogy Istentől kérek segítséget, Ő megáld engem" - hangzott el. "A szükségben, a döntések előtt elmondott ima, Szentírásolvasás segít abban, hogy tisztábban lássunk. Ahogy az is, ha valakivel megbeszélem a problémát. De amellett, hogy kitől várjuk a segítséget, alapkérdés az is, mi kinek nyújtunk segítőkezet. A hétköznapokban is vezetést kapunk erre Istentől, ha mindig úgy mérlegelünk, vajon Ő mit vár tőlünk az adott helyzetekben?"

A zsoltárok alaposabb megismerése, azok üzenetei többeknek mélyebb kíváncsiságát váltotta ki. A résztvevők közül többen is megvallották, a jövőben szeretnék az Egyház imáját, vagyis a zsolozsmát imádkozni, amely a papoknak és szerzeteseknek kötelező, de híveknek is ajánlott. Ebben az elhatározásukban könnyű dolguk van, hiszen a zsolozsma az interneten, valamint okos-telefonos applikációban is ingyen elérhető.