2024. április. 20. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Krisztus-közösségbe emelnék a betegeket

2017. február. 7.

Gajdos Zsuzsa debreceni klinikai lelkigondozó szerint erősíteni kell az egymás iránti felelősségérzetet, amelynek vállalásával alakulhat ki valódi közösség.

Az egyházmegyei önkéntes beteglátogatói körnek tartott előadást október 15-én, szombaton Gajdos Zsuzsa debreceni klinikai lelkigondozó, központi témája pedig az egyházmegye tematikus évének címét is adó Krisztus-közösség volt. Mint elmondta, ezt az Egyházban kell megélnünk, egységben a vezetőkkel. A hívő embernek, s így az általuk alkotott közösségnek is táplálékra van szüksége - a Szentírás szavaira és a szentségekre, amelyek által maga Krisztus működik közöttünk. A szentségek által megerősített keresztény emberek felelősséget vállalnak egymásért, csak így tudnak közösséget alkotni, így képesek a lelki párbeszédre, az odahallgatásra - mindez a Szentlélek sugalmazásában történik.

Gados Zsuzsa kihangsúlyozta, a keresztények élnek az irgalmasság testi és lelki cselekedeteivel. Ahhoz, hogy magunkévá tegyük ezeket, először saját börtönünkből kell kilépnünk, így válunk nyitottá az Isten- és emberszeretetre. A börtönből való kilépés fájdalmas lehet, mások segítéséhez sokszor az ember előbb saját magát kell, hogy legyőzze - vagyis a félelmeit, illetve azt a lehúzó erőt, amely a gazdagság és elismertség vágyához láncolná. Ezek helyett a rászorulókban jelen levő Jézus szolgálatát választva szabadulhat fel és lehet boldog igazán az ember.

A beteglátogatók az előadás során közelebb kerültek a Krisztus-közösség fogalmához, vagyis az Istennel való személyes közösséghez, valamint a csoportokban megmutatkozó és élő krisztusi lelkülethez. Mint elhangzott, látogatásaik során ebbe szeretnék beemelni a betegeket is, a szenvedők Isten-kapcsolatának erősítésével.