2024. április. 25. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Lelkigyakorlattal készültek

2017. február. 8.

Az idei adventben 115-en végezték a hétköznapok szentignáci lelkigyakorlatát egyházmegyénkben.

Már hagyománya van a Szatmári Római Katolikus Egyházmegyében a hétköznapok lelkigyakorlatának. A hívek adventi készülődésének is fontos tartozéka, a mindennapi teendőik közepette időt szakítanak az imaidőkre, de hetente kiscsoportban is megosztják az élményeiket, tapasztalataikat. Az idei adventben különösképp arra figyeltek, hogyan válhat alapmagatartásukká nyitottságuk a Teremtő felé, hogyan tudják Istent embertársaikban felfedezni, valamint hogyan válik Isten szava a Biblián keresztül személyesen is élővé? Ahogy a résztvevők megvallották, mindezekben fontosnak érezték a csoport támogatását és hordozó erejét is.

Az egyházmegyében tíz csoportban 115 személy végezte adventi felkészülését a hétköznapok lelkigyakorlatával.