2024. április. 20. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Pap- és diakónusszentelés a Székesegyházban

2017. június. 28.

Két új papja és egy új diakónusa lesz a Szatmári Római Katolikus Egyházmegyének, a szombati szentelési szertartást követően.

Két diakónust, Griz Lászlót és Linzenbold Szabolcsot pappá, Turtureanu Róbert szeminaristát pedig diakónussá szenteli Schönberger Jenő püspök szombaton a Székesegyházban. A tizenegy órától kezdődő szertartáson az egyházmegye papjai is részt vesznek.

Szentelésüket követően, az újmisés papok megtartják primíciájukat: Linzenbold Szabolcs már szombaton este hat órától, szülőfalujában, Kálmándon, a Szent Anna templomban, Griz László pedig vasárnap, szintén este hattól, a szinérváraljai Szeplőtelen Fogantatás templomban. Szeretettel várják a híveket a szentelési szertartásra és a primíciákra is.

archív