2017. octombrie. 18. Felicitam pe cei cu numele !

2017. iulie. 3.

Din 1 august vor intra în vigoare acele numiri și transferuri, care vor aduce schimbări în viața a unor parohii din Dieceza Romano-Catolică de Satu Mare.

2017. iulie. 3.

Trăiți bucuria lui Isus în lume, dați mai departe fraților voștri, pe care să îi slujiți și să îi conduceți spre mântuire - a cerut episcopul PS. Eugen Schönberger de la noii preoți și de la noul diacon hirotoniți de Preasfinția Sa, sâmbătă.

2017. mai. 25.

Cu tăierea panglicii, binecuvântarea episcopului, discursuri și prezentarea realizărilor s-a sărbătorit inaugurarea clădirii modernizate a Centrului Fericitul Scheffler János.

Anul tematic:

Viaţă în spiritualitate:

Episcopul diecezei este PS Eugen (Jenő) Schönberger. Dieceza are 200 de ani şi cuprinde aproape în totalitate teritoriul judeţelor Satu Mare şi Maramureş. Îi aparţin 58 de parohii, 60 filii şi are 60 000 de enoriaşi.