2017. decembrie. 17. Felicitam pe cei cu numele !

2017. septembrie. 28.

Mulţumită a unui proiect câştigat prin Programul Operaţional Regional, Catedrala Romano-Catolică din centrul municipiului Satu Mare se va înnoi şi înfrumuseţa curând.

2017. septembrie. 24.

Comunicatul de presă al Conferinței Episcopilor Catolici din România după sesiunea plenară de toamnă - Tinerii, familiile și comunicațiile sociale, în atenţia episcopilor catolici din România.

2017. septembrie. 24.

Peste o sută de tineri romano-catolici au participat sâmbătă, 23 septembrie la întâlnirea diecezană în biserica Calvaria din Satu Mare.

Anul tematic:

Viaţă în spiritualitate:

Episcopul diecezei este PS Eugen (Jenő) Schönberger. Dieceza are 200 de ani şi cuprinde aproape în totalitate teritoriul judeţelor Satu Mare şi Maramureş. Îi aparţin 58 de parohii, 60 filii şi are 60 000 de enoriaşi.