2024. április. 19. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Szent István Napok - Máramarosszigeten és Nagybányán

2017. augusztus. 14.

Nagybányán augusztus 14-e és 20-a között, Máramarosszigeten augusztus 15-e és 20-a között rendezik idén a Szent István Napokat.

Nagybányán a Szent István István Napok 2017 rendezvénysorozat augusztus 14 és augusztus 20 között kerül megrendezésre. Koncertek, festménykiállítás, Hungarikum-est és Szent István napi búcsú várja a nagybányai magyar közösséget.

Augusztus 14-én, hétfőn 19:30 a Profcafe Strings vonósnégyes koncertjén vehetnek részt a Szentháromság templomban.

Augusztus 16-án, szerdán Goje Amália kolozsvári zongoraművész vendégszerepel.

Augusztus 16-án, csütörtökön 18 órától a debreceni Maticska Jenő Képzőművészeti Kör jubileumi kiállítását nyitják meg a Partner Galériában. Köszöntőt mond Kerékgyártó Kálmán költő, Kondrák Matyikó Margit festőművész, Nt. Varga Károly nyugalmazott református esperes és Ft. Román János római katolikus esperes. 19:30-tól a Nagybányai Zeneművészeti Líceum tanárainak hangversenyén vehetnek részt az érdeklődők.

Augusztus 18-án, pénteken Szent István-estet szervez az RMDSZ a Vinkli vendéglőben, ahol fellép a kolozsvári Operettisimo együttes - operett, revü és musical előadással.

19 óra 30 perces kezdettel a Szentháromság templomban Odongto Bernadette orgonaművész tart orgonaestet.

Augusztus 19-én, szombaton 19 órától ünnepi szentmise lesz a Szent István torony kápolnájában, majd 20:30-tól a Schola Rivulina ifjúsági énekkar szabadtéri előadása hallgatható meg.

Augusztus 20-án, vasárnap Szent István-napi búcsú, szabadtéri szentmise lesz a Szentháromság templom előtti téren.

Máramarosszigeten, az augusztus 15-e és 20-a között megszervezésre kerülő Szent István Napok magába foglal gyermekprogramokat, klasszikus zenei koncerteket, Hungarikum estet, tárlatmegnyitót, helytörténeti túrát, Szent István Napi vásárt és ünnepi szentmiséket.

A rendezvénysorozatot a hosszúmezői Nagyboldogasszony búcsúval nyitják meg augusztus 15-én.

Augusztus 16-a és augusztus 19-e között minden nap várják a plébániára a gyermekeket, a fiatalokat. Szerdán Szalma Zsolt kolozsvári üvegfújó mester ismerteti meg az üvegfújás technikáját az érdeklődőkkel. Csütörtökön Keresztes Annamária és Orosz Adrienn mesemondással és különböző szabadidős programokkal készül. Pénteken izgalmas helytörténeti vetélkedőt tartanak. Szombaton vallásos töltetű és szabadidős programmal várja a fiatalokat Csíki Beáta, a kolozsvári ferences közösség pasztorális referense.

A Borromeo Szent Károly templomban augusztus 15-én, kedden 19óra 15 perces kezdéssel fellép a máramarosszigeti SZM Muzik zenekar, augusztus 16-ám, szerdán a nagybányai Profcafe vonósnégyes koncertjére kerül sor, augusztus 17-én, csütörtökön pedig a nagykárolyi Carmina Renascentia régizene együttes ad koncertet.

Hollósy Simon festőművész és iskolaalapító születésének 160. évfordulója alkalmából tematikus nappal készülnek a szervezők. Augusztus 16-án, szerdán, 15 órától koszorút helyeznek el Hollósy Simon síremlékénél a római katolikus temetőben valamint a festőművész szülőházánál. 16 órai kezdettel a Máramarosszigeti Közszolgálati Rádió termében Véső Ágoston nagybányai Munkácsy-díjas festőművész által vezetett Nagybánya Tájképfestőtelep tárlatmegnyitóját tartják, ugyanakkor bemutatásra kerül a Sas Péter budapesti művelődéstörténész által szerkesztett Hollósy Simon 1857 – 1918 kötet. Ezzel kapcsolatban előadást tart Urbán Ágnes művészettörténész.

Augusztus 19-én, szombaton Zolopcsuk Pál Róbert történész helytörténeti túrán mutatja be az egykori királyi koronaváros nevezetes épületeit, és a hozzájuk fűződő történeteket.

A Borromeo Szent Károly templomban augusztus 17-én, csütörtökön a restaurált örmény mellékoltár-képet áldják meg.

Augusztus 18-án, pénteken Hungarikum-estet szerveznek a Flamingo vendéglőben, ahol Laczkó Vass Róbert kolozsvári művész, huszadik századi magyar sanzonokat ad elő, majd ezt követően borkóstoló is lesz, ahol négy féle „Piarista” bort ízlelhetnek meg az érdeklődők.

A Szent István Napok 2017, augusztus 20-án, vasárnap, ünnepi szentmisével és vásárral ér véget. A programokra mindenkit szeretettel várnak a szervezők.

Forrás: MM Hírlap