2024. április. 18. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2024. április. 12.

Húsvét hetében a Szatmári Redemptoris Mater Missziós Szeminárium rektora , végzett diakónusai és papjai Szentföldre zarándokoltak. Az alábbi cikkben olvashatják a zarándokút beszámolóját, melyet egyik paptestvérünk szemszögéből mi is átélhetünk.

2024. április. 9.

Április 8-án ünnepelte a római katolikus egyház Urunk születésének hírüladását, Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepét. Ezt az ünnepet az egyház március 25-én – kilenc hónappal Karácsony előtt – ünnepli. Mivel idén ez a nap nagyhétre esett, az ünnepet Húsvét nyolcada utáni napon tartottuk.

2024. április. 5.

Schönberger Ferenc nyugalmazott lelkipásztor, 1938. március 5-én született a Szatmár megyei Túrterebesen, szülei 17. gyermekeként. 1964. április 5-én Márton Áron püspök szentelte pappá Gyulafehérváron. Gyémántmiséjét szombaton, április 6-án de. 11 órakor tartja a szatmárnémeti székesegyházban, melyre mindenkit szeretettel vár. Papi évei alatt a Szatmári Egyházmegyében, Kárpátalján és az Egri Főegyházmegyében végzett lelkipásztori szolgálatot. Pappá szentelésének 60. évfordulójára készítettünk vele ünnepi interjút.

2024. március. 30.

Feltámadt Krisztus, reményetek! – hirdeti a húsvéti szekvencia, ami különösen is aktuális nálunk a szatmári egyházmegyében, hiszen a Remény Évével készülünk az Egyház 2025-ös nagy jubileumára. De a remény még csak pislákolt a sírhoz rohanó két tanítványban. Az evangélium utolsó mondata meg is jegyzi: még nem értették meg, hogy Jézusnak fel kellett támadnia a halálból.