2024. április. 19. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Veszélyeknek kitéve

2017. február. 15.

A Bibliát vizsgálják, abban Jézus megkísértését, ez alapján pedig a személyes kísértéseket február 25-én, a Szentlélek templom Merk Mihály termében.

Újabb bibliás programra kerül sor a Püspökség világiak irodája szervezésében, amely ezuttal a kísértéseket állítja a figyelem középpontjába. Február 25-én, tíz órától a szatmárnémeti Szentlélek templom Merk Mihály termében Máté evangéliuma (Mt 4,1-11) alapján tekintik át Jézus megkísértését, külön figyelve a Megváltó magatartására, a szentíró tanító szándékára, a konfliktus kifejlődésére és feloldására.

A történet felolvasását követően a résztvevők magyarázatot kapnak Vojtku László plébánostól a kísértés fogalmára, majd különböző információ-feldolgozó módszereket alkalmaznak, beszélgetés indul, hogy az üzeneteket minél hatékonyabban magukévá tehessék. A bibliás programra szeretettel várnak minden érdeklődőt.