2024. április. 23. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Szentségimádás volt a templomokban

2016. június. 7.

Isteni irgalmasság ünnepén, három órától szentségimádást tartottak az egyházmegye templomaiban.

Az Irgalmasság rendkívüli szentévében, a húsvét utáni első vasárnapon, vagyis Isteni irgalmasság vasárnapján, délután három órától szentségimádást tartottak az egyházmegye templomaiban. Ugyanígy tehát a szatmárnémeti Székesegyházban is az Oltáriszentséget imádni gyűltek egybe a hívek. Egy órán keresztül énekek, elmélkedések hangzottak el, közösen mondták az irgalmasság rózsafüzérét és az Isteni irgalmasság litániáját is.

Ezek mellett voltak természetesen csendidők, amelyekben a szentségi Krisztust szemlélve, a hívek gondolataikban mélyülhettek el - a mélyben levő érzéseiket vihették a Megváltó elé. Jézus kereszthalálának órájában a végtelen Irgalomhoz könyörögtek, kegyelmeket kérve életükre, közösségükre, az egész világra.