2019. mai. 26. Felicitam pe cei cu numele !

2019. aprilie. 20.

„Pentru că încă nu cunoșteau Scriptura: că El trebuia să învie din morți!” - mesajul de Paști al episcopului Eugen Schönberger.

2019. aprilie. 15.

În duminica Floriilor, în Biserica Calvaria a avut loc o cale a crucii solemnă, cu prezenţa corului Adoremus şi a artiştilor cunoscuţi.

2019. februarie. 3.

Să urmați deschiderea și devoțiunea Mariei față de planul lui Dumnezeua spus Episcopul Eugen Schönberger în sărbătoarea Întâmpinării Domnului, în prezența membrilor ordinelor călugărești, în Catedrala Romano-Catolică din Satu Mare.

Anul tematic:

Viaţă în spiritualitate:

Episcopul diecezei este PS Eugen (Jenő) Schönberger. Dieceza are 200 de ani şi cuprinde aproape în totalitate teritoriul judeţelor Satu Mare şi Maramureş. Îi aparţin 58 de parohii, 60 filii şi are 60 000 de enoriaşi.