2024. mai. 10. Felicitam pe cei cu numele !

Împărtășirea veștii bune

2019. decembrie. 22.

Corul Adoremus al comunității Calvaria a susținut un concert în a patra duminică din Advent.

Dirijat de Izabela Latiș, acompaniat de Luțai Alexandru la trompetă și Balaskó Balázs la orgă, și avându-l ca solist pe tenorul Boroș Marius, corul comunității de limba română al bisericii Calvaria, Adoremus, a susținut un concert de crăciun pe 22 decembrie. După sfânta liturghie, de la ora 12.30 au cântat colinde și cântece de crăciun, răsplătiți de fiecare dată cu aplauzele spectatorilor.

La sfârșit, Pr. Iulian Budău, parohul comunității le-a mulțumit membrilor corului și artiștilor colaboratori pentru prestație și i-a rugat să rămână în continuare purtătorii veștii bune, a evangheliei: „Să fiți purtători de vești bune, pentru că până la urmă colinda înseamnă a aduce vestea cea bună a nașterii mântuitorului.”

Anul tematic:

Viaţă în spiritualitate: