2024. mai. 20. Felicitam pe cei cu numele !

Numiri şi transferuri în Dieceză

2017. februarie. 9.

Începând cu 1 august vor intra în vigoare numirile şi transferurile din Dieceza Romano Catolică de Satu Mare.

În urma deciziei episcopului Eugen Schönberger, din 1 august vor avea loc anumite schimbări în Dieceza Romano Catolică de Satu Mare: secretarul episcopal actual, Pr. Egeli Ferenc va fi paroh de Porumbeşti, păstrându-şi funcţia la Inspectoratul Şcolar Diecezan, ca inspector. Pr. Anderco Ottó, din 1 septembrie va începe misiune de trei ani în Dieceza de Cuba. Pr. Hájtájer István se întoarce din Dieceza de Klagenfurt şi din 1 septembrie va fi în fruntea comunităţii catolice din Coştiui. Pr. Istvánfi Szilárd va fi capelanul parohiei Sfânta Tereza a Pruncului Isus din Satu Mare. Pr. Barta Barnabás va fi noul secretar episcopal, dar a rămas în continuare responsabil şi pentru pastoraţia tinerilor şi a ministranţilor. Tot Pr. Barta Barnabás va deservi şi filiala Viile Satu Mare. Pr. Leabu Marius va fi noul capelan al Catedralei.

Schimbare la fel, ca comunitatea din Poiana Codrului, din 1 august va fi deservită de Parohia Sfânta Treime din Baia Mare.

Anul tematic:

Viaţă în spiritualitate: