2024. mai. 2. Felicitam pe cei cu numele !
2017. februarie. 10.

Mai mult de o sută şi zece copii şi tineri, vorbitori de limba română au participat la întâlnirea lor diecezană din Handalu Ilbei, sâmbătă, 8 octombrie.

2017. februarie. 9.

Surorile Congregaţiei „Notre Dame de Sion" au sărbătorit prezenţa lor de 150 de ani în România şi de 25 de ani în Satu Mare.

2017. februarie. 9.

Hramul bisericii Sfântul Ludovic din Poiana Codrului a adunat enoriaşii din sat, indiferent de confesiune.

2017. februarie. 9.

Biserica Sfântul Iosif de Calasanz renovată recent, va fi binecuvântată cu ocazia hramului din 25 August.

2017. februarie. 9.

Mai ales în perioada verii, Catedrala Romano Catolică din Satu Mare este ţinta turiştilor care trec prin oraș - rugăciunea sătmărenilor este completată cu a celor veniţi din străinătate.

2017. februarie. 9.

Patruzeci de corturi de prezentare, conferinţa publică a actorului Eperjes Károly, concert Eucharist şi Sfântă Liturghie în aer liber de Ziua Diecezei Romano Catolice de Satu Mare, în Grădina Romei.

Anul tematic:

Viaţă în spiritualitate: