2024. mai. 2. Felicitam pe cei cu numele !
2017. septembrie. 24.

Peste o sută de tineri romano-catolici au participat sâmbătă, 23 septembrie la întâlnirea diecezană în biserica Calvaria din Satu Mare.

2017. iulie. 27.

La Nyírbátor au călătorit anul acesta conducătorii grupurilor pentru pastorația căsătoriților din Dieceza Romano Catolică de Satu Mare pentru a petrece împreună un altfel de week-end.

2017. iulie. 3.

Din 1 august vor intra în vigoare acele numiri și transferuri, care vor aduce schimbări în viața a unor parohii din Dieceza Romano-Catolică de Satu Mare.

2017. iulie. 3.

Trăiți bucuria lui Isus în lume, dați mai departe fraților voștri, pe care să îi slujiți și să îi conduceți spre mântuire - a cerut episcopul PS. Eugen Schönberger de la noii preoți și de la noul diacon hirotoniți de Preasfinția Sa, sâmbătă.

2017. iunie. 28.

Ne vom îmbogăți cu doi preoți și un diacon - sâmbăta va avea loc o ceremonie de hirotonire în Catedrala Romano-Catolică din Satu Mare.

2017. iunie. 20.

Duminică se va sărbători hramul Diecezei Romano-Catolice de Satu Mare.

Anul tematic:

Viaţă în spiritualitate: