2024. mai. 9. Felicitam pe cei cu numele !
2019. iunie. 19.

Conform tradiției, înainte de hramul diecezan se va organiza novena Inimii lui Isus în biserica Calvaria.

2019. mai. 23.

PS. Eugen Schönberger încurajează enoriașii să participe la alegerile pentru Parlamentul European.

2019. mai. 3.

Surorile congregaţiei Fiicele Mici ale Inimii lui Isus ajută permanent peste 50 de copii şi peste 50 de familii din Baia Mare, prin diferitele proiecte ale fundaţiei Sacro Cuore - surorile sunt de 25 de ani prezente în Dieceză.

2019. aprilie. 20.

„Pentru că încă nu cunoșteau Scriptura: că El trebuia să învie din morți!” - mesajul de Paști al episcopului Eugen Schönberger.

2019. aprilie. 15.

În duminica Floriilor, în Biserica Calvaria a avut loc o cale a crucii solemnă, cu prezenţa corului Adoremus şi a artiştilor cunoscuţi.

2019. februarie. 3.

Să urmați deschiderea și devoțiunea Mariei față de planul lui Dumnezeua spus Episcopul Eugen Schönberger în sărbătoarea Întâmpinării Domnului, în prezența membrilor ordinelor călugărești, în Catedrala Romano-Catolică din Satu Mare.

Anul tematic:

Viaţă în spiritualitate: