2024. aprilie. 28. Felicitam pe cei cu numele !
2020. iulie. 30.

Din data de 1 August se vor pune în aplicare hotărârile Preasfinției Sale Eugen Schönberger, privind numirile și transferurile preoților din Dieceza Romano-Catolică de Satu Mare.

2020. iunie. 17.

În piața din fața Catedralei Romano-Catolice se va celebra hramul diecezan în cinstea Inimii lui Isus - Sfântă liturghie cu procesiune pe 21 iunie.

2020. iunie. 10.

Conform tradiției, înainte de hramul diecezan și anul acesta se va organiza novena Inimii lui Isus, dar de data aceasta în curtea bisericii Calvaria.

2020. aprilie. 11.

Mesajul de Paști al episcopului Eugen Schönberger.

2020. aprilie. 3.

Congregația pentru Cultul Divin și Disciplina Sacramentelor a emis un decret, care oferă Bisericilor particulare indicații și recomandări cu privire la sărbătorile liturgice ale Săptămânii Sfinte și Paștelui din acest an.

2020. martie. 19.

Se suspendă toate celebrările liturgice publice în bisericile Diecezei Romano Catolice de Satu Mare până când nu se va da o altă dispoziție.

Anul tematic:

Viaţă în spiritualitate: