2024. május. 5. Köszöntjük nevű látogatónkat.

A Piarista Nővérek szándékára mutattak be szentmisét

2021. április. 1.

Ezen szentmise keretében a nővérek által nevelt három kislány részesült a keresztség szentségében.

A Kalazanci Szent József Plébániatemplomban az elmúlt héten lelkigyakorlatra került sor, amelyet Ft. Simon Attila, püspöki titkár tartott az egyházközség hívei és minden érdeklődő számára. A nagyböjti előkészületek fontos állomása volt ez a három nap, amelynek befejező napján tartott szentmisét ajánlották fel új piarista szerzetesnői hivatásokért. A szentmisét celebrálta Ft. Simon Attila, Ft. Ilyés Csaba főesperessel és Ft. Szilágyi Jánossal, a Fatimai Szűz Mária templom plébánosával.

Az életszentségre vezető úton vezette hallgatóságát a nagyböjti lelkigyakorlat három napján Ft. Simon Attila, a szombat esti szentmisében pedig a megváltott lét öröméről beszélt lelkesítve a húsvéti feltámadásra készülőket. Tanításával, szavai által megidézett freskók és költői gondolatokon át arra bátorított, hogy tekintetünket Krisztus sírjáról mindig emeljük az ég felé, mindig az örökélet vonzásában és a megváltott lét örömének a szépségében éljünk. Arra figyelmeztetett minden figyelmes lelket, hogy a legszebb és legszentebb áldozat bemutatására készülve a mi törékeny és Istennek tetsző, bár bűnökkel terhelt életünket kell odaajándékozni áldozatként Istennek. Életünknek a legszebb ajándékát, a szívünket, szívünknek a szépségét és bűnöktől való sebzettségét helyezzük az oltárra, nincs ennél több, nincs ennél szebb, kedvesebb, amit Istennek ajándékozhatnánk.

A prédikációt követően került sor a keresztelés szertartására. Amelyben a Piarista Nővérek és keresztszülők együtt adtak hálát Istennek a keresztelendő gyermekekért. Isten, mennyei Atyánk, a keresztség által isteni életben részesíti az embert. Gyermekévé fogadja, a Szentlélek templomává és a mennyország örökösévé teszi. Ennek a csodálatos eseménynek lehettek tanúi a jelenlévők. Mindeközben pedig emlékezetükbe idézhették saját és gyermekeik keresztségét, s így annak kegyelmei megújulva töltötték meg a szíveket.

Az emberi és keresztény hivatás titkai mellé a szerzetesi hivatás öröme is megjelent ebben a szentmisében. Hálát adtak hivatásukért a piarista nővérek, valamint új hivatásokat kértek Istentől a lelkek szolgálatára.

Urunk, Istenünk, mennyei Atyánk,

Te hívtad meg Celestina Donati anyát,

hogy hűséges lánya legyen Kalazanci Szent Józsefnek,

anyja és tanítója a szegény, elhagyott gyermekeknek,

és a börtönben lévők gyermekeinek.

Kérünk, ajándékozd Egyházadnak és nekünk

azt az örömet, hogy mielőbb a szentek között tisztelhessük,

mint Jézusnak, és az Ő Evangéliumának tanúját,

szeretetetének jelét a kicsinyek és a szegények iránt.

Add, hogy életszentsége, mely Krisztus képmásává tette,

ragyogjon az Egyház szemében.

Kongregációnk pedig, karizmájához híven,

megosztva sajátos lelkiségét, életmódját és küldetését,

képes legyen az élet kihívásaira választ adni.

Ezért kérünk, sokasítsd meg a piarista szerzetesi hivatást,

és add, hogy szereteted sürgető hívása

megerősítse missziónkat.

Oltalmazzon a mennyből Isten anyja, Mária,

Kalazanci Szent József és Boldog Celestina Donati.

Segítsenek, hogy minden nap hűségesen ismételhessük

örömteli és szeretetteljes Igenünket, neked, Istenünknek,

és kisebb testvéreinknek.