2024. április. 29. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Ünnepi szentmise Betegek Világnapján

2023. február. 7.

Február 11-én, a Boldogságos Szűz Mária Lourdes-i jelenése napján ünnepeljük a Betegek Nemzetközi Világnapját.

A Szatmári Római Katolikus Egyházmegye Kórházpasztorációs Irodája a Gondviselés Évéhez kapcsolódó programjai keretében, február 11-én, szombaton, este 18 órától, közös ünneplésre hívja a betegeket, hozzátartozóikat, orvosokat, ápolókat, a mentőszolgálat dolgozóit, a betegek szolgálatában dolgozó munkatársakat, az önkéntes beteglátogatókat és mindazokat, akik szeretnének velük ünnepelni.

A Székesegyházban 17.30 órától gyónási lehetőség lesz, majd 18 órától szentmisét mutat be Schönberger Jenő püspök atya. A résztvevők teljes búcsút nyerhetnek a szokott feltételek mellett.

Azoknak a betegeknek, akiknek nehézséget jelent eljutni a Székesegyházba, a szervezők ingyenes szállítási lehetőséget biztosítanak.

Mindazok, akik szeretnék igénybe venni ezt a lehetőséget, február 8-ig jelentkezhetnek Gáspár Annamária kórházpasztorációs referensnél a 0743-097-701, munkanapokon 8 és 16 óra között.