2024. május. 3. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Csatlakozzunk mindél többen június 5-én a világméretű szentségimádáshoz!

2021. május. 21.

Június 5-én, Úrnapja szombatján, immár nyolcadik alkalommal, közös, világméretű szentségimádásra hívnak az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus szervezői.

Az eseménnyel kapcsolatban Erdő Péter bíboros atya így fogalmazott: „Amikor Jézus Krisztus feltámadása után búcsúzott tanítványaitól, elküldte őket az egész világra, hogy hirdessék az örömhírt. Megígérte, hogy velük lesz „minden nap, a világ végezetéig”. Velünk van tanításában, kegyelmében, szentségeiben, de különösen velünk van az Eucharisztia ünneplésében és az Oltáriszentségben, melyet szentmisén kívül is imádattal veszünk körül.

Vegyünk részt ezen a közös imádságon minél többen, imádkozzunk egymásért, kapcsolódjunk be egyházközségünkkel, közösségeinkkel, családjainkkal együtt! Legyen ez a világméretű szentségimádás az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra való készületünk következő állomása, s éljük át újra Isten megújító szeretetét!” – buzdított Magyarország főpásztora.

A Szatmári Egyházmegyében mi is csatlakozunk a kezdeményezéshez, és szeretettel hívjuk a testvéreket, hogy vegyenek részt a világméretű szentségimádáson.

Kérjük, aki csatlakozni szeretne, feltétlenül regisztráljon a corpusdomini.iec2020.hu oldalon, vagy az alábbi plakátokra kattintva!

(Ügyeljünk rá, hogy arra a plakátra kattintsunk, ahol részt fogunk venni a szentségimádáson: Szatmári esperesség, Ugocsai esperességErdődi esperességNagykárolyi esperességNagybányai esperességMáramarosszigeti esperesség)