2024. május. 5. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Elhunyt Ft. Tyukodi Antal, tb. kanonok, c. esperes, ny. plébános

2021. november. 2.

A Szatmári Római Katolikus Püspökség megrendülve, de Isten akaratában megnyugodva tudatja, hogy Ft. Tyukodi Antal, tb. kanonok, c. esperes, ny. plébános, életének 78., papságának 54. évében, a végső szentségekkel megerősítve, Istenben megnyugodva, november 1-én, csendben elhunyt.

Paptestvérünk 1943. június 8-án született Kaplonyban. Az elemi osztályokat szülőfalujában, a középiskolát Nagykárolyban, teológiai tanulmányait pedig a Gyulafehérvári Hittudományi Főiskolán és Papnevelő Intézetben végezte.

1967. április 2-án Isten Szolgája Márton Áron püspök szentelte pappá Gyulafehérváron.

Segédlelkész volt 1967-től Felsőbányán. Plébánosként szolgált 1970-től Nagyszokondon, 1974-től Krasznaterebesen, 1982-től Kálmándon, 2003-tól Börvelyben. 2011-ben nyugállományba vonult.

Papi szolgálatát egész életében hűen, imádságos lélekkel és nagy odaadással végezte.

Földi maradványait a kaplonyi Szent Antal templomban ravatalozzuk fel, ahol 2021. november 3-án, 14:00 órakor közös szentmisét mutatunk be érte, majd a kaplonyi temetőben helyezzük örök nyugalomra.

IRGALMAS JÉZUS, ADJ NEKI ÖRÖK NYUGODALMAT!

„Én vagyok a feltámadás és az élet, aki hisz bennem, még ha meg is halt, élni fog.” (Jn 11,25)