2024. április. 30. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Ft. Dr. Hankovszky Ferenc temetése - KÉPGALÉRIA

2022. március. 8.

2022. március 8-án, 15 órakor helyezték nyugalomra Ft. Dr. Hankovszky Ferenc püspöki helynököt a Szatmárnémeti hídon-túli római katolikus temetőben.

„Minden szentmise hálaadás. Ebben a szentmisében hálát adok a Jóistennek azért, hogy egyházmegyénknek ajándékozta paptestvérünket, azért, hogy munkatársam lehetett, azért, hogy az egyházmegyéért dolgozhatott és dolgozott, azért, hogy igazi paptestvér, igazi barát volt. A legszebb hálaadás a szentmise. Ilyenkor nem igazán tudja megérteni az ember, hogy miért is kell hálálkodnunk, akkor, amikor valaki eltávozott. Miért is kell hálálkodnunk? Azért a kegyelemért, amelyet elhunyt testvérünk Istentől kapott és ezt a kegyelmet jól felhasználta. (…) Nekünk, akik gyászoljuk, adjon az Isten hitet, reményt és vigaszt. Van tovább, hisszük, hogy ez az élet csak átmenet és egyszer mindannyiunknak meg kell születnünk az örök életre. Testvérünk megszületett, imádságunk kíséri most Isten elé.” – mondta Schönberger Jenő püspök a szentmisén.