2024. április. 26. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Hetedszer énekelnek versenyt

2017. november. 3.

Tanulók jelentkezését várják a Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum dísztermében, november 25-én megrendezésre kerülő Egyházzenei Énekversenyre.

Három korosztályban - öt-hat, hét-nyolc és kilenc-tizenkettő osztályosok - szervezik meg idén is az Egyházzenei Énekversenyt, melyre iskoláktól vagy plébániákról, egyénileg vagy legfeljebb öt személyből álló csapatokban lehet jelentkezni. A versenyben, minden versenyzőnek vagy csapatnak elő kell adnia egyet a kötelező liturgikus énekekből - az első két szakaszt, a liturgikus énekek füzetből. A kisorsolt liturgikus ének előadásában a szöveg használata megengedett, de a kotta használata nem, és az éneket mindenféle kíséret nélkül kell előadni.

A versenyzők készülnek ugyanakkor egy szabadon választott, vallásos témájú énekből is - ez lehet liturgikus, ifjúsági, Taize-ének vagy bármilyen más vallásos ének, aminek a szövege megegyezik a katolikus egyház tanításával. Ennél a pontnál, zenei kíséretet csak a csapatban fellépő diákok biztosíthatnak, külső kíséret nem megengedett. Az említetteken kívül lesz még ének-felismerési próba, amikor lejátszanak egy dallamrészt, a versenyző pedig meg kell, hogy nevezze azt.

A zsűri idén is a tiszta intonációra, a pontos ritmusra, a kiejtésre és a dallamív helyes betartására teszi a hangsúlyt, az orgonakíséret megléte, vagy hiánya nem pontértékű. Egy versenyző csak egy csapatnak lehet a tagja, de egyénileg is felléphet - szerepel még a szervező, Egyházmegyei Főtanfelügyelőség hirdetésében. A Szatmári Római Katolikus Egyházmegye fiataljainak egyházzenei énekversenyét november 25-én rendezik a Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum dísztermében. A jelentkezéseket november 11-ig várják a gabi.matild@gmail.com ímélcímen.

Az énekek listája alább található, ahol az énekek külön-külön meghallgathatók:

Jelmagyarázat:
(DU 8) ("Dicsérjétek az Urat" énekeskönyv, 8-as ének)
(H 18) ("Hozsanna" énekeskönyv, 18-as ének)

V-VI. osztályosok figyelmébe:

Énekelni

Hív minket most (DU 8) ("Dicsérjétek az Urat" énekeskönyv, 8-as ének)

Az Ige megtestesült (H 18) ("Hozsanna" énekeskönyv, 18-as ének)

Ez nagy szentség (H 112)

Égi szűz virág (H 180 B)

*************************************

Kezdődik az ének (H 229)