2024. május. 18. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Isteni Irgalmasság vasárnapja – templombúcsú egyházmegyénkben

2022. április. 21.

Húsvét második vasárnapját Szent II. János Pál pápa az Isteni irgalmasság vasárnapjának nyilvánította 2000. április 30-án, és ugyanekkor avatta szentté Fausztina nővért is.

Jézus Fausztina nővérre bízta irgalmasságának örömhírét. Fölszólította őt, hogy hirdesse a minden embernek szóló Isteni Irgalmasság kinyilatkoztatását, szüntelenül kérje ezt az irgalmat mindenki számára, és terjessze az Isteni Irgalmasság tiszteletét.

Az Isteni Irgalmasság tiszteletének terjesztése eszközeként Jézus átadott egy képet Fausztinának, melyen a Szent Szívből áradó két (fehér és piros) sugár az igazságosság és irgalmasság, a bűnbánat és a bűnbocsánat, az áldozat és az engesztelés, a felebaráti szeretet és az isteni szeretet szimbóluma.

Szent Fausztina közvetítette számunkra az Irgalmasság rózsafűzérének imádságát, melyről a következőképpen ír: „… e szavakat hallottam: ,»Ez az ima haragom enyhítésére szolgál. Imádkozd kilenc napig a rendes olvasón a következőképpen: Először egy Miatyánkot, Üdvözlégyet és Hiszekegyet imádkozz, ezután a nagy szemekre a következőket ismételd: Örök Atya! Felajánlom Neked szeretett Fiadnak, a mi Urunk, Jézus Krisztusnak Testét és Vérét, Lelkét és Istenségét engesztelésül bűneinkért és az egész világ bűneiért; majd a kis szemekre: Jézus fájdalmas kínszenvedéséért irgalmazz nekünk és az egész világnak! Végén háromszor ismételd e szavakat: Szent Isten, Szent Erős, Szent Halhatatlan, irgalmazz nekünk és az egész világnak!«

A szatmárhegyi templom búcsúja vasárnap, 12:30-kor kezdődik. Szónok Ft. Láber Ferenc, a Nagyváradi Egyházmegye papja lesz.

Készült a Magyar Kurír és a katolikus.hu cikkei alapján