2024. május. 22. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Jézus feltámadt! – Isten fiaiként a mi célunk az örök élet, ahol Krisztus vár bennünket, az Atyával

2022. április. 17.

Nagyszombaton csend van. A nagypéntek eseményei élnek még a szívekben; az Egyház Krisztus sírjánál időzik, imádkozik. A Húsvéti Vigília is csendben kezdődik. A megszentelt tűz lángjával meggyújtott Húsvéti gyertya, Krisztus világossága, a feltámadás reményének fényét jelképezi, majd a csendet a szentmisében felhangzó Dicsőség szakítja meg, amely Krisztus feltámadását hirdeti az egész világnak.

„Miért keresitek az élőt a holtak között?” – utalt az ünnepi evangéliumra Schönberger Jenő püspök, majd felelevenítette, hogy a Húsvéti Vigíliában egy hosszú úton keresztül, a világ teremtésétől indulva, Ábrahám kiválasztását, majd a Vörös-tengeren való átkelést és a rabszolgaságtól való megszabadulást, végül a próféták üzeneteit szemlélve kirajzolódik, hogyan tartotta a hitet Isten a választott népben. Végül, Isten elküldte egyszülött Fiát, hogy beteljesítsen mindent, amit a próféták megjövendöltek.

Az apostolok Húsvét reggelén megzavarodva, értetlenül álltak a történtek előtt. „Jézus feltámadt? Hiszen Lázár is feltámadt, Jairus leánya is feltámadt, a naimi ifjú is feltámadt. Hogyan lehet, hogyha Jézus feltámadt, akkor nincs köztünk?” – adott hangot az apostolok első gondolatainak a főpásztor.

Ahhoz, hogy az apostolok meglássák az összefüggéseket, szükség volt a Pünkösdre, hogy a Szentlélek megnyissa a szívüket és értelmüket. A ma élő ember egyik nagy előnye, hogy már Pünkösd fényében szemlélheti az Üdvtörténetet, mégis hasznos lehet átelmélkedni, hogyan mentek keresztül őseink a hit útján, amíg el tudták fogadni azt, hogy Jézus él, Jézus feltámadt.

„Istennek el kellett jönnie közénk, mert mi nem tudtunk volna soha eljutni az Istenhez. Istenhez csak Isten tud eljutni, ezért lett Isten Fia emberré, és a legnagyobb szeretetét úgy megmutatta meg, hogy emberi testet vett föl magára. Isten, ezt az emberi testet feltámasztotta és Jézus, mint ember is, örökké él, nem hal meg többé... Jézus feltámadt, és megmutatott egy olyan országot, amely maga Isten, ahol mi is majd Istenben élünk tovább. És erre az országra hív meg Jézus mindenkit, Egyháza által.” – mondta Jenő püspök.

Jézus mindenkit meghívott a feltámadásra, melyet a keresztség szentsége által nyújt nekünk. A keresztvízben alámerülve az ősbűnben élő ember szimbolikusan meghal, és a keresztvízből egy másik életre, Isteni életre születik újjá az új ember. Amit Ádám és Éva az első bűnnel elveszített, azt Jézus szerezte vissza. És akik Jézusban újjászülettek, majd ragyogni fognak, mint égen a csillagok. (vö. Mt 13,43)

„Jézus feltámadt! Értünk halt meg és feltámadt, azért, hogy nekünk örök életünk legyen, és megmutassa, hogy milyen is lesz az az örök élet. Minden vasárnap Húsvét van. Gondoljunk a Húsvétra, gondoljunk Jézus Feltámadására, ha pedig elesünk, ne maradjunk a bűnben, minél hamarabb keljünk föl és Isten fiaiként éljük az életünket, mert a mi célunk nem ez az élet, hanem az, ahol Krisztus vár bennünket Atyja országában.” – buzdított a Püspök atya.