2024. május. 2. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Készülődnek az OKIT-ra

2017. május. 22.

Nagybányán szerveztek "témába helyező" találkozót a jövő évben megrendezésre kerülő Országos Katolikus Ifjúsági Találkozón (OKIT) önkéntességet vállaló, román ajkú fiataloknak.

Jövőre Szatmárnémetiben szervezik az Országos Katolikus Ifjúsági Találkozót (OKIT), amelyre önkénteseket toboroznak. Többen már jelentkeztek is, és ahogyan április 22-én a magyar ajkú, úgy május 20-án a román ajkú, a találkozóra önkéntességre jelentkezett fiatalokat hívta meg az Egyházmegyei Ifjúsági Iroda, hogy a legfontosabb alapgondolatokat egyeztessék.

A Szatmárnémetiből, Avasfelsőfaluról, Lajosvölgyihutáról és Nagybányáról érkezett fiataloknak előbb bemutatták nagyvonalakban az OKIT-ot, a korábban részt vettek beszéltek élményeikről, tapasztalataikról, később pedig tisztázták az önkéntesek feladatait és felelősségét.

A Szentháromság plébánián szervezett találkozó másik fontos részeként, a résztvevőknek lehetőségük nyílt bemutatni ötleteiket: hogyan szeretnék és milyennek látják az ideális országos ifjúsági találkozót? A gondolataikat papírra is vetették, a Püspökség ifjúsági irodájának munkatársai pedig összegyűjtötték ezeket, hogy lehetőségek szerint bedolgozzák a programba.

Az önkéntességre jelentkezett fiatalok a jövőben többször találkozni fognak, így a következő alkalomra már ősszel sort kerítenek.