2024. május. 4. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Kezdődik a Házasság hete

2021. február. 5.

Előadásra és közös filmnézésre is várják a házaspárokat Szatmárnémetiben.

„Ezerszer is igen” a mottója idén a Házasság hetének, amely február 7-én, vasárnap veszi kezdetét Szatmárnémetiben is. Ekkor, a vasárnapi szentmisék, istentiszteletek keretében megünneplik, megáldják a házasokat, a kerek évfordulós házaspárokra pedig a plébániákon, gyülekezetekben külön is odafigyelnek. Február 9-én, kedden este hét órára közös filmnézésre, majd annak gondolataitól indulva beszélgetésre várják a házaspárokat a Hildegárda plébániára. A hét előadását Visky István lelkész tartja február 12-én, pénteken este hattól, a Szatmárnémeti Kültelek református templom dísztermében, „Kellett ez neked?” címmel.

Mindeközben már zajlik a Házas kalandtúra, amely, ahogyan a címe is mutatja, házasoknak szánt kalandjáték. Ebben a párok időközönként különböző feladatokat kapnak. A minden kihívásnak megfelelő házaspárok részt vesznek a sorsoláson és nyereményekre számíthatnak. Ez a sorsolás lesz ugyanakkor a Házasság hete szatmárnémeti zárómomentuma február 16-án, a régi főtérről elérhető Szent István teremben.

A rendezvénysorozat szervezői – a Szatmári Római Katolikus Püspökség, a Házas hétvége mozgalom, a református, baptista és evangélikus gyülekezetek, a római katolikus plébániák, görögkatolikus parókiák – idén online elérhető előadásokat, videó- és hanganyagokat is ajánlanak a Házasság hete Facebook-oldalán.

2020-as pillanatkép