2024. április. 27. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Kezdődik a Jézus Szíve kilenced

2017. június. 14.

A Kálvária templomban tartják idén is a Jézus Szíve Búcsúra készítő kilencedet.

A Szatmári Római Katolikus Egyházmegye búcsúját minden évben kilenced előzi meg, vagyis kilenc napon keresztül, a legszentebb áldozaton való részvétellel készülnek a hívek az ünnep fogadására.

A kilenced szentmisealkalmaira a Kálvária templomban kerül sor, este hat órai kezdési időpontokkal - ettől némileg eltér június 23-a, amikor szokás szerint reggel kilenc órától is lesz szentmise. Az elmélkedések alapját idén a nyolc boldogság (Mt 5,3-12) adja, így: június 16-án, pénteken Fechetă Jenő ofm kaplonyi ferences atya tart a szentmisében prédikációt „Boldogok a lélekben szegények, mert övék a mennyek országa” gondolattól indulva; szombaton Czumbil Wilhelm, láposbányai i.h. lelkész „Boldogok, akik sírnak, mert ők vigasztalást nyernek”; vasárnap Istvánfi Szilárd, a Kis Szent Teréz plébánia segédlelkésze „Boldogok a szelídek, mert ők öröklik a földet”; hétfőn Kinczel István felsővisói plébános „Boldogok, akik éhezik és szomjazzák az igazságot, mert ők kielégülést nyernek”; kedden Hársfalvi Ottó általános helynök „Boldogok az irgalmasok, mert ők irgalmat nyernek”; szerdán Néma Sándor kálmándi plébános „Boldogok a tisztaszívűek, mert ők meglátják Istent”; csütörtökön Harsányi László erdődi esperes „Boldogok a békeszerzők, mert őket Isten fiainak fogják hívni”; június 23-án, pénteken reggel kilenc órától Dr. Hankovszky Ferenc püspöki helynök, irodaigazgató, este hattól Barta Barnabás püspöki titkár „Boldogok, akiket az igazság miatt üldöznek, mert övék a mennyek országa” címmel mond prédikációt; 24-én szombaton pedig Buna János halmi i.h. lelkész „Boldogok vagytok, amikor gyaláznak és üldöznek titeket, és hazudozva minden rosszat mondanak rátok miattam. Örüljetek és ujjongjatok, mert jutalmatok nagy a mennyekben; így üldözték ugyanis a prófétákat is, akik előttetek voltak” gondolathoz fűzött szónoklatával zárja a felkészülő szentmisék sorát.

A kilencedre szeretettel várják a híveket, hogy a június 25-i Jézus Szíve Búcsúra mindenki hitében megerősödve érkezhessen meg.