2024. május. 4. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Közelebb kerülni Krisztushoz!

2023. december. 12.

Decemberi preszemináriumi találkozó a gyulafehérvári Megtestesült Bölcsességről nevezett Római Katolikus Papnevelő Intézetben.

2023. december 8–10. között megrendezésre került a háromnapos preszemináriumi találkozó, melynek célja, hogy a papi hivatás iránt érdeklődő középiskolás fiúk betekintést nyerhessenek a Papnevelő Intézet mindennapjaiba és közösségi életébe. Ezeken a napokon 32 fiatal vett részt, köztük a Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum négy fiatalja is, kiket Mayer Nándor spirituális kísért el.
A nyílt napok, vagyis a preszemináriumi találkozó Szeplőtelen Fogantatás ünnepén, ünnepélyes vesperással vette kezdetét a gyulafehérvári székesegyházban, melyet közös vacsora, majd a Szalézi Szent Ferencről elnevezett Erdélyi Magyar Egyházirodalmi Iskola (EMEI) ünnepi előadása követett. A preszeminaristák betekintést nyertek az EMEI történetébe, megismerték a kispapok kulturális, irodalmi és szellemi műveltséget ápoló önképző körének tevékenységeit. Másnap (szombat) reggel roráté szentmisével kezdődött, amelynek főcelebránsa Kerekes László gyulafehérvári segédpüspök volt. A délelőtti órákban a preszeminaristák találkoztak Kiss Endre spirituálissal, aki a papi hivatás mibenlétéről és felismeréséről folytatott kötetlen beszélgetést a résztvevőkkel. Ezt követően András István rektor, filozófiatanár által tartott előadáson vettek részt, ahol betekintést nyerhettek a filozófia világában. A déli órákban az érdeklődő középiskolás fiúk Kovács Gergely érsekkel is találkoztak, akivel személyes hangvételű beszélgetést folytatva kérdéseket is feltehettek a főpásztornak. Ezt szabad program követett, melynek keretében találkozhattak a szatmári egyházmegye három bentlakó szeminaristájával. A délutáni órákban a kispapok bemutatták a szeminárium napirendjét és mindennapi életüket kötetlen beszélgetés formájában, ahol jobban megismerhették egymást. Az esti órákban részt vettek az ünnepélyes adventi gyertyagyújtáson, melyet közös beszélgetés és játékest követett.
A harmadik és egyben az utolsó nap a reggeli dicséret ünnepélyes elimádkozásával vette kezdetét, melyet kötetlen együttlét követett. A délelőtti órákban a gyulafehérvári székesegyházban Kiss Endre szemináriumi spirituális atya által celebrált ünnepi szentmisén vettek részt, ahol tevékeny módon kivették részüket ministránsokként. Az elmúlt napokat így lehetne összefoglalni – éreztük, hogy egy nagy közösség tagjai vagyunk!
Imádkozzunk papi és szerzetesi hivatásokért!