2024. május. 18. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Személyes bibliai utak

2021. február. 22.

Jézus az egyetlen üdvösségre vezető út – hangzott el a bibliaolvasók találkozóján, szombaton.

A Szentírás Teremtés könyve kapcsán az utakról beszélgettek február 20-án, szombaton, a Szentlélek plébánia Merk Mihály termében tartott bibliaolvasók találkozóján. A Szatmári Római Katolikus Püspökség világiak irodája által szervezett rendezvény elején képek segítségével elmélkedtek az utakról – így életutakról is –, majd Vojtku László plébános tartott előadást a Teremtés könyvéről, azon belül is az első emberpár paradicsomból való kiútjáról. Így kiemelte, a kiűzetést követően az ember elveszítette az utat, a paradicsomba pedig már nem térhetett vissza. Rájött, Isten nélkül nincsen út. Az ember feszültségét Jézus oldja fel, hozzá azonban a megtérés, a bűnök elhagyása által lehet eljutni.

Az előadást követően a résztvevők közösen megállapították, Jézus az egyetlen üdvösségre vezető út. Ezt különösen a sok hazugsággal kecsegtető, csábító világban fontos tudatosítani. A rendezvény további részében közösen, majd külön-külön is elolvasták a választott szentírási részt, igyekeztek magukat felfedezni a történetben, megtalálni a személyes üzeneteket.