2024. május. 18. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Szent Antal – templombúcsúk egyházmegyénkben

2022. június. 3.

Farnando de’Buglioni 1195. augusztus 15-én született, Padovában. Tizenöt éves korában az Ágoston-rendi szerzetesek közé lépett, majd mikor látta a Marokkóból hazahozott ferences vértanúk holttestét, belépett a ferences rendbe és Remete Szent Antal iránti tiszteletből felvette az Antal nevet. Szent Ferenc utasítására Bolognába ment, ahol a novíciusok tanítója lett. Kiváló prédikátor volt. 36 éves korában, 1231. június 13-án fejezte be földi pályafutását. Életszentségét számos csoda és ima meghallgatás igazolta. Halála után tíz hónappal, 1232. május 30-án IX. Gergely pápa szentté avatta.

Kaplony

Károlyi Sándor gróf hatására 1719-ben ferences szerzetesek telepedtek le Kaplonyban, akik az 1720-as években templomot építettek és az Ige Megtestesülése tiszteletére szentelték fel, mely templom oltárképét ma is őrzik. Az eredeti templom és kolostor az 1834-es földrengésben elpusztult. Az 1848-ra, Ybl Miklós tervei alapján elkészült templomot Hám János püspök szentelte fel Páduai Szent Antal tiszteletére.

A hétfőn, 11 órakor kezdődő búcsúi szentmisén a szónok Nm. és Ft. Felföldi László, pécsi megyéspüspök lesz.

Szatmárnémeti

A Szatmárnémeti Szent Antal templom területe eredetileg a Szent János plébániához tartozott. 1933-1934-ben kápolnát építették, hogy a híveknek ne kelljen olyan messzire menniük a szentmisékre. Az 1970-es árvíz súlyosan megrongálta a kápolnát. A mai templom 1977-1983 között épült fel és 1993-ban lett önálló plébánia.

A búcsúi szentmise június 13-án, hétfőn 10 órakor kezdődik, a szónok Ft. Daly Attila, a Székesegyház káplánja lesz.