2024. május. 21. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Szent Donát – templombúcsúk egyházmegyénkben

2021. augusztus. 5.

Szent Donát a szőlőskertek és szőlősgazdák védőszentje is, de az ő közbenjárását kérik a villámcsapás és a jégeső távoltartásáért is. A szőlőkben gyakran szobrot vagy kápolnát állítottak neki.

Az epilepsziában szenvedők védszentjeként is ismert Szent Donát püspök és vértanú 362 augusztus 7-én, kard által halt vértanúhalált.

Erdődhegyi Szent Donát kápolna

Szent Donát tiszteletét a Rajna vidékéről ide települt svábok hozták magukkal és terjesztették el az egyházmegye területén. A szent tiszteletére 1725-ben Erdődhegyen, az ún. Kopasz hegy tetején épült az első kápolna, amelyet Károlyi Sándor építtetett.

A kápolna búcsúját augusztus 8-án, vasárnap 11 órakor ünneplik. Az idei évben a szónok Ft. Pakot Géza SJ lesz.

Túrterebes-hegyi Szent Donát kápolna

A túrterebes-hegyi kápolna búcsúját szintén augusztus 8-án, vasárnap tartják, 13 órai kezdettel. A szónok Ft. Zelicskovics József görögkatolikus pap lesz.