2024. május. 19. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Szent Flórián – templombúcsúk egyházmegyénkben

2022. május. 3.

Szent Flórián a tűzoltók, a pékek, a serfőzők, a kéményseprők és a kovácsok, valamint Linz, Bécs és Krakkó védőszentje.

Szent Flórián vértanú a Diocletianus-féle keresztényüldözéskor megvallotta hitét, amiért előbb megbotoztatták, majd halálra ítélték; követ kötöttek a nyakára és az Enns folyóba dobták.

A legenda szerint az őt vízbelökő ember rögtön megvakult. Flórián holttestét egy Valera nevű özvegyasszony találta meg, aki saját birtokán temette. Ezen a helyen később forrás fakadt, amely köré később remeték telepedtek le. Ma itt található a Szent Flórián ágostonos apátság.

Szakaszi Szent Flórián Templom

A község katolikus voltáról csak a XVIII. századi sváb betelepülés után esik szó. Kezdetben Kranszabéltek filiája volt, majd 1771-ben önálló plébániává alakult. Eredeti temploma 1778-ban épülhetett fából, amely egy évvel később egy tűzvész következtében leégett. Új templom építésére 1802-ben adott engedélyt, a falu kegyura. Anyagi támogatás híján a helyiek saját erőből 1815-ben kezdték el a templom építését, melyet 1817-ben Szent Flórián tiszteletére szenteltek fel.

Az ünnepi szentmise szakaszon május 4-én 11 órakor kezdődik. Szónok. Ft. Teffenhart István

Mezőfényi Szent Flórián Kápolna

A kápolna búcsúja május 4-én, 18 órakor kezdődik. Szónok: Ft. Kocsis Gábor Csaba, mérk-vállaji plébános.

Kép: Mária Rádió, Erdély