2024. április. 29. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Szent Mihály, Szent Gábor és Szent Rafael főangyalok - templombúcsú egyházmegyénkben

2021. szeptember. 28.

Szent Mihály (jelentése: Ki olyan, mint az Isten?) arkangyal ünnepe az egyik legkorábbi, már Nagy Konstantin idejében is megülték, míg Szent Gábor (jelentése: Isten embere, Isten erősnek bizonyult) tisztelete a X. századtól, Szent Rafael (jelentése: Isten meggyógyított) ünnepe a XI. századtól terjedt el.

A három főangyal ünnepére ma egy napon emlékezik az Egyház, szeptember 29-én a Via Salaria melletti ősi Szent Mihály-templom felszentelésének évfordulóján.

Szent Mihály arkangyal, védelmezz minket a küzdelemben,
a sátán gonosz kísértései ellen légy oltalmunk!
Esedezve kérjük: „Parancsoljon neki az Isten!”
Te pedig mennyei seregek vezére,
a sátánt és a többi gonosz szellemet,
akik a lelkek vesztére körüljárnak a világban,
Isten erejével
taszítsd vissza a kárhozat helyére! Amen.

Mezőfényi Szent Mihály Plébánia

Mezőfény XV-XVI. századi elnéptelenedését követően 1720-ben gróf Károlyi Sándor katolikus svábokat telepített a faluba, majd 1743-ban plébániát és templomot építtetett számukra.

A ma is fennálló templom alapkövét 1783. július 2-án tették le, majd 1785-ben Szent Mihály főangyal tiszteletére szentelték fel.

A búcsúi ünnepi szentmisék szeptember 29-én 8:30-tól, valamint 11 órától kezdődnek. Sznok: Ft. Harsányi László erdődi esperes.