2024. május. 19. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Szerzetesek világnapja

2022. február. 1.

Szent II. János Pál 1997-ben a szerzetesek világnapjává nyilvánította február másodikát, Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepét. Ferenc pápa pedig a 2015. évet a megszentelt élet évévé nyilvánította.

A szerzetesség, vagy ahogy manapság inkább nevezzük, a megszentelt élet az evangéliumi tanácsokra épül, azokat követi; vagyis a tisztaság, szegénység, engedelmesség. Szerzetes lehet laikus vagy klerikus férfi, illetve nő, aki nyilvános, vagyis az Egyház által elfogadott fogadalom letételével egy rendhez csatlakozik. A megszentelt életet élők felhívják a hívők figyelmét, hogy Isten országa már itt a földi életben elkezdődik (vö Lk 17,21), de még várja végső, mennyei beteljesedését.

Egyházmegyénkben számos szerzetesrend képviselteti magát: A Hám János alapította: Páli Szent Vincéről nevezett Szatmári Irgalmas Nővérek, Jézus Szíve Társasága, Piarista Nővérek Kongregációja, Jézus Szegszentebb Szívéről Nevezett Missziós nővérek, Szent Orsolya Nővérek Társasága, Szent József Megjelenéséről Nevezett Nővérek Kongregációja, Jézus Szíve Kis Leányai, Notre Dame de Sion Nővérek, Jézus Társasága (Jezsuiták), Ferences Rend és a Minorita Rend.

A szerzetesek világnapjára az ifisek az alábbi képeslappal készültek:

Imádkozzunk szerzeteseinkért!