2024. május. 21. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Gyűjtés az ukrajnai háború rászorulóinak

2022. március. 18.

Schönberger Jenő püspök március 13-án, vasárnap felolvasott körlevelében nagyböjt 3. vasárnapjára gyűjtést rendel el az Ukrajnai háború rászorulóinak részére. Az alábbiakban a körlevél erre vonatkozó részét olvashatják.

Március 7-én az erdélyi történelmi egyházak püspökeivel együtt közösen imádkoztunk a püspöki kápolnákban a békéért, és ezt követően nyilatkozatban fejeztük ki közös aggodalmunkat az Ukrajnában zajló háború miatt. Fájdalmunkat az is növeli, hogy a háborús események magyar és román testvéreinket is sújtják. Együtt érzünk mindazokkal és osztozunk fájdalmukban, akiknek ez a fegyveres konfliktus bármilyen módon szenvedést okoz.

Szeretettel kérek mindenkit, hogy nagylelkűen, lehetőségei szerint legyen segítségére minden menekültnek. Az Egyházmegyei Caritas Szervezetünk együtt működve az állami segélyszervezetekkel első naptól kezdve igyekszik gondoskodni a menekültekről és az otthonmaradottakról. Hálás köszönetet mondok azoknak, akik már eddig is segítettek, vagy kifejezték segítő szándékukat.

Az ukrajnai Caritas szervezetek képviselőivel történt egyeztetés alapján, hogy minél inkább hatékonyabban tudjuk segíteni az ott maradottaknak, egyházmegyénk minden plébániáján Nagyböjt 3. vasárnapjára gyűjtést hirdetek meg. Az összegyűlt pénzadományokat az Egyházmegyei Caritas Szervezetünkön keresztül továbbítani fogjuk az ukrajnai háború rászorulóinak.

Kérem a pap- és szerzetes testvéreket és kedves híveimet, hogy csatlakozzunk Ferenc pápa imára és böjtre hívó felszólításához is, és lehetőleg minden templomban és családban imádkozzunk a békéért. „Boldogok a békességben élők, mert Isten fiainak hívják majd őket” (Mt 5,9).

† Jenő
püspök