2024. április. 29. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Szent Péter és Szent Pál

2017. június. 28.

Batizgombáson és Aknasugatagon tartanak búcsút Szent Péter és Szent Pál apostolok ünnepén.

Június 29-én ünnepeljük Péter és Pál apostolokat. A legendai hagyomány szerint mindkettőjüket ezen a napon végezték ki időszámításunk szerint 67-ben, Rómában. Pétert keresztre feszítették - saját kérésére fejjel lefelé, mert nem tartotta magát méltónak arra, hogy úgy haljon meg, mint Jézus Krisztus -, Pált pedig lefejezték, mivel, mint római polgárt, ez a tisztes halálmód illette meg. Emléknapjukon azonban nem a halálukat, hanem sokkal inkább az életüket ünnepeljük. Azt a példás életet, ami az evangélium hirdetésében telt, és nagyban hozzájárult az Egyház kialakulásához.

A Szatmári Egyházmegyében a batizgombási és az aknasugatagi templomok titulusa Szent Péter és Szent Pál apostolok. Ennek megfelelően Batizgombáson június 29-én, csütörtökön, tizenegy órától Bauman István lázári plébános szentbeszédével tartják a búcsúmisét. Aknasugatagon szintén az ünnep napján, tizenegy órától kerül sor a búcsúmisére Hájtájer István rónaszéki i.h. lelkész ünnepi szónoklatával.