2024. május. 18. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Zarándoklat a Balkán-félszigetre

2022. június. 15.

A Szatmári Római Katolikus Püspökség zarándoklatot hirdet a Gondviselés évében a Balkán-félszigetre.

A nyár közepén induló zarándoklat a térség kegyhelyeit és látványosságait járja végig. A zarándokok végig sétálhatnak a szabácsi Latin hídon, ahol 1914. június 28-án merénylet áldozata lett Ferenc Ferdinánd – ennek következtében robbant ki az első világháború, majd a medjugorjei szállás után, a köves Podbrdon elmélkedhetnek a rózsafüzér titkairól, majd Mostarba kirándulhatnak és megtekinthetik a nyüzsgő bazársort. Utolsó előtti nap a csapat, kis kitérővel a Plitvicei-tavak felé veszi az irányt, majd Horvátország legnagyobb Mária kegyhelyét, Máriabesztercét érintve Szatmárnémeti felé veszik az útirányt.

Részletes program:

Július 19., kedd: Indulás hajnal 1:00 órakor (RO idő) a Szatmárnémetiből a Székesegyház előtti parkolóból. Utazás autóbusszal a Nagyvárad – Arad – Szabács útvonalon. Szarajevónak a török utazók szerint nem akadt párja a birodalomban. A Gazi Huszref bég-dzsámi az egész Balkán legnagyobb és legpompázatosabb muzulmán imaháza. Séta a Latin-hídhoz, ahol Gavrilo Princip 1914. június 28-án megölte Ferenc Ferdinándot. Egy hónap múlva Európa hadban állt…Bolyongás a bazárban (kis Isztambul a keleti áruk tömkelegével), séta a minaretek között. Szállás, vacsora Medjugorjében.

Július 20., szerda: Reggeli. Délelőtt: ima a Szent Jakab templomban, majd a Rózsafüzér titkairól elmélkedünk a köves Podbrdón. Délután, Hercegovina fővárosába, Mostárba kirándulunk. A smaragd színű Neretván átívelő Öreg-híd (Csontváry egyik leghíresebb festménye is ábrázolja) a város szimbóluma. A hangulatos macskaköves utcák mecseteikkel az oszmán kort idézik. Szabadidőben mindenki felfedezheti a nyüzsgő bazárt, megpihenhet egy dzsámi udvarán vagy szürcsölhet egy igazi török kávét. Szállás, vacsora Medjugorjéban.

Július 21., csütörtök: Kora reggel Krisztus szenvedéseiről elmélkedünk a Krizevac köves, meredek keresztútján. Reggeli, majd utazás Horvátországba; Szentmise a „horvát Lourdes-ban”, Vepricben. A szépséges Makarska riviéra közelében találjuk Vepricet. Az itt lévő Marijansko kegyhely (valóban hasonlít a francia Lourdes-hoz) már a 20. század elején megalakult az érsek kezdeményezésére: Makarska így megkapta saját Lourdes-ját. Délután felüdülünk az Adriai-tengerben, majd visszatérünk Hercegovinába. Ima a Szent Jakab templomban. Szállás, vacsora Medjugorjéban.

Július 22., péntek: Reggeli. Utazás a világörökség részeként szereplő Plitvicei-tavakhoz. A 16 tófüzér kisebb-nagyobb vízesésekkel kapcsolódik egymáshoz. Sétával és hajóval fedezzük fel ezt a mesevilágot; nem hiába forgatták itt Az Ezüst-tó kincsét is. Szállás, vacsora Károlyváros térségében.

Július 23., szombat: Reggeli. Zarándoklat Horvátország legnagyobb Mária kegyhelyére, Máriabesztercére. A horvát nemzet legfontosabb búcsújáró helyén évente több százezren keresik fel a Boldogasszony csodatévő szobrát. Hazautazás, Nagykanizsa – Budapest - Szatmárnémeti útvonalon. Érkezés, késő este.

Részvételi díj:265,- EUR/fő – 44 fő esetén / 310,- EUR/fő – 33 fő esetén

Ár tartalmazza: szállítás légkondicionált autóbusszal, idegenvezetés, lelkivezetést, biztosítás* 60 éves korig, 4 éjszakai szállást panzióban (2 ágyas szobákban fürdőszobával) és félpanziót (4 reggeli, 4 vacsora)

Az ár nem tartalmazza: a belépők költségeit 38 EUR (Plitvicei tavak 250,- kuna/fő, Mostar 5,- EUR/fő). 1 EUR = 7,6 Kuna

*Biztosítás: 60 év felettieknek plusz 8 EUR

Jelentkezési határidő: 2022. június 17-ig, illetve amíg szabad hely van.

Jelentkezéshez szükséges: személyigazolvány és 50 EUR előleg. Amennyiben rendelkezik oltási igazolvánnyal, kérjük hozza magával jelentkezéskor.

Lelkivezető: Ft. Fagea László

Idegenvezetők: Porcsalmi Tamás és Katalin

A Püspökség további zarándoklatai itt érhetők el.