2024. május. 18. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Zarándoklat: Kegyhelyeken át a Lengyelországi Jeruzsálembe

2022. május. 2.

A Szatmári Római Katolikus Püspökség zarándoklatot hirdet Lengyelországba 2022. június 13-16. között. Jelentkezési határidő május 6., péntek.

Részletes program:

Június 13., hétfő: Indulás Szatmárnémetiből, a Székesegyház előtti parkolóból, reggel 5:00 órakor (RO idő). Utazás Nagykároly – Miskolc – Kassa érintésével Eperjesre. A gazdag felvidéki város görögkatolikus székesegyházába sétálunk, a Klokocsó-i könnyező kegyképhez, majd a város főterét díszítő gótikus-barokk római katolikus templomban imádkozunk a czestochowai Szűzanyához. A közeli Litinyét mindössze 500-an lakják, de Mária bazilikája messze földön ismert. Máriához fohászkodva ismerjük meg az idilli környezetben lévő templomot, kápolnákat, sőt a Felvidék világhírű fatemplomainak kicsinyített mását is. Ólubló után lengyel földre, Újszandecbe érkezünk. A kisváros gyönyörű főteréről jutunk a Szent Margit bazilikába, melynek ékessége az a 700 éves Krisztus-kép, mely a Megváltónak, a színeváltozáskor mutatott arcát ábrázolja. A Kárpátok hegyei közt haladva jutunk a szállásunkra. Szállás Zakopane térségében.

Június 14., kedd: Reggeli. Busszal és TUTAJJAL érkezünk egy kevésbé ismert, de különleges lengyel kegyhelyre: Pasierbiecbe. A modern, bensőséges hegyi templom kegyképe a „Vigasztaló Máriát” közvetíti a zarándokok felé. Igazi meglepetés a keresztút, ahol a stációk alakjaiban lengyel boldogokat és szenteket ismerhetünk fel. Például az 5. állomáson Szent II. János Pál pápa, a 10. állomásnál Wyszynszki bíboros portréja tűnik fel. A közeli Limanowában a Fájdalmas Anya Szentélyében, a 14. századi kegyszobor előtt elmélkedünk Krisztus szenvedéseiről. Szállás Zakopane térségében.

Június 15., szerda: Reggeli. Ma négy ikonikus kegyhelyet keresünk fel. Az első a tatárjárás előtt épült Ludzmierz-i kegytemplom, melynek Mária-szobrát Karol Wojtyla püspök koronázta meg. – Isten Anyja ekkor adta neki a pápai hatalmat… A templom kertjében a csodaszép Rózsafüzér stációkat Szent II. János Pál pápa hatására állították. A második Kalwaria Zebrzydowska, mely régóta Lengyelország egyik legfontosabb zarándokhelye, s egyben Európa egyik legszebb kálváriája. A nagy lengyel pápa szülővárosa, Wadowice a harmadik megállónk, ahol a Szentatya kedvenc süteményét is megkóstoljuk. Kisárva a negyedik helyszín, mely magyar zarándokhely… A napot az erdőben, egy tipikus tátrai vendéglőben zárjuk, ahol vacsorával egybekötött táncos-zenés gorál esten, népviseletbe öltözött helybéliek mulattatnak bennünket. Szállás Zakopanéban.

Június 16., csütörtök: Reggeli. Mai első kegyhelyünk Zakopánéban van. A fatimai Szűzanya tiszteletére, hálaadásból építették, amiért 1981. május 13-án megoltalmazta a pápát a gyilkos golyótól. Séta, vásárlás a zakopanei színes forgatagban. Második kegyhelyünk a Lőcse-i Mária-hegyen vár bennünket. A Felvidék Mária tisztelői már 800 éve kapaszkodnak fel a templomhoz, bízván az Istenanya oltalmában… Hazautazás a Kassa – Miskolc - Szatmárnémeti útvonalon. Érkezés Szatmárnémetibe, késő éjjel.

Részvételi díj: 170,- EUR/fő – 44 fő esetén / 200,- EUR/fő – 33 fő esetén

Ár tartalmazza: szállítás légkondicionált autóbusszal, idegenvezetés, lelkivezetést, biztosítás* 60 éves korig, 3 éjszakai szállást panzióban (2 ágyas szobákban fürdőszobával) és 3 reggelit.

Az ár nem tartalmazza: a belépők költségeit 40 EUR (Tutajozás a Dunajec áttörésen 70,- zloty/fő, vacsorával egybekötött gorál est 120,- zloty/fő). Vacsora igényelhető a szálláson 8 EUR/fő/vacsora. 1 EUR = 4,65 Zlotyi

*Biztosítás: 60 év felettieknek plusz 7 EUR

Jelentkezési határidő: F.é. május 6-ig, illetve amíg szabad hely van.

Jelentkezéshez szükséges: személyigazolvány és 50 EUR előleg. Amennyiben rendelkezik oltási igazolvánnyal, kérjük hozza magával jelentkezéskor.

Lelkivezető: Ft. Fagea László

Idegenvezetők: Porcsalmi Tamás és Katalin

Jelentkezni lehet személyesen a Szatmári Római Katolikus Püspökségen az 1 Decembrie 1918 utca 2. szám alatt, Mekker Enikőnél vagy a 0261-714955, 0261-716451 és 0744-483444 telefonszámokon.

További zarándoklatok ide kattintva érhetők el.