2024. április. 27. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2024. március. 4.

A Szatmári Római Katolikus Egyházmegye zarándoklatokat hirdet a Remény Évében. A következő zarándokutakra lehet jelentkezni:
2024. június 10-16: Bosznia-Hercegovina - Montenegró – Albánia - Macedónia;
2024. július 1-4:
Krakkó – Czestochowa;
2024. szeptember 2-9: La Salette - Lourdes;
2024. október 8-13: Görögország – Szent Pál nyomában.

2024. február. 26.

A szatmárnémeti Mária Légió keresztények segítsége régia nagyböjti lelkinapját február 25-én tartották, amelynek a Szent Alajos Konviktus adott otthont. Az egyházmegye számos plébániáiról több mint 135 Regia tag gyűlt össze szombaton.

2024. február. 19.

Február 15. és 17. között, a nagyszokondi közösségi házban tartották a Szatmári Római Katolikus Egyházmegye ifjúsági csoportvezetőinek téli találkozóját. 26 fiatal vett részt ezen a programon, az egyházmegye különböző plébániáiról azért, hogy megerősítsék kapcsolataikat, töltekezzenek, kikapcsolódjanak és nem utolsó sorban megosszák gondolataikat egymással.

2024. február. 14.

A nagyböjt a hívek, különösen a keresztségre készülők előkészítése a húsvétra. Jézus Krisztus feltámadásában azt ünnepeljük, hogy megnyitotta az eredeti bűn következménye miatt bezárt mennyországot és megadta a feltámadás következtében újjá alkotott embernek az üdvösség lehetőségét. Ehhez szükséges első lépésként a bevezető szentség a keresztség, melyet az ősegyház hagyományosan a feltámadási szertartásban szolgáltatott ki.

2024. február. 12.

A Szatmárnémeti Székesegyházban február 11-én, vasárnap a Boldogságos Szűz Mária első Lourdes-i jelenésének emléknapján, 21. alkalommal gyűltek össze nagy számban a betegek, hozzátartozóik, orvosok, ápolók, a mentőszolgálat dolgozói, az önkéntes beteglátogatók és mindazok, akik együtt szerettek volna imádkozni és ünnepelni ezen a napon.

2024. február. 6.
Február 11-én, a Boldogságos Szűz Mária Lourdes-i jelenése napján ünnepeljük a Betegek Nemzetközi Világnapját.