2024. május. 18. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2022. szeptember. 21.

Románia római katolikus és görögkatolikus püspökei 2022. szeptember 19-21-én Nagyváradon találkoztak a Románai Katolikus Püspöki Konferencia (RKPK) őszi plenáris ülésére, amelyet Aurel Percă, bukaresti érsek-metropolita, a RKPK alelnöke vezetett.

2022. szeptember. 21.

„Ti vagytok a világ világossága!” (Mt 5,14) mottóval tartották szeptember 17-én a szatmári egyházmegye ifjúsági találkozóját Mezőpetriben.

2022. szeptember. 15.

Hétfő délután végső búcsút vettek Nagykárolyban Kürti-Bokor Judit piarista nővértől. Tisztelői a Kalazanci Szent József templomban tartott gyászmisét követően a Rozália temetőig kísérték utolsó útjára.

2022. szeptember. 9.

Kettős születésnapot ünneplünk ma: Szűz Máriának születését, illetve a Megmaradás Házának a születését – mondta a Kisboldogasszony ünnepén a szatmári székesegyházban bemutatott ünnepi szentmise bevezetőjében Schönberger Jenő megyés püspök.

2022. szeptember. 5.

2022. szeptember 8-án, csütörtökön kerül sor a Szatmári Római Katolikus Püspökség által megálmodott és felépített Megmaradás Házának megáldására és átadási ünnepségére.

2022. augusztus. 15.

Nagykároly megyei jogú város képviselő testülete Pro Urbe - díjat adományoz Kürti-Bokor Judit piarista nővérnek. A díj ünnepélyes átadására 2022. augusztus 17-én, szerdán 17.00-tól kerül sor a Celestina Anya Oázisban. A nővérek szeretettel várják barátaikat és jótevőiket az eseményre. Az alábbiakban olvasható a Laudatio szövege, amelyet erre az alkalomra Poszet Anikó készített el.