2024. június. 17. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2023. február. 21.

A Szatmári Egyházmegye Gondviselés Éve elnevezésű lelkipásztori tervének záró éve adta az alkalmat, hogy a pasztorációs irodák munkatársai találkozásra hívják az esperességekben működő hitmélyítő csoportok felelőseit, valamint a plébánosokat. Hosszabb szünet után minden résztvevő örömmel fogadta a személyes találkozást, február 15-én Máramarosszigeten, február 18-án Szatmárnémetiben és Nagykárolyban, 20-án pedig Nagybányán.

2023. február. 21.

„Testvéreim, ne féljetek!” – Szent II. János Pál pápa idézetével vezette be Schönberger Jenő püspök a Szatmári Római Katolikus Egyházmegye pasztorális programját Gondviselés Éve címmel, 2021-2023-ra.
A lelkipásztori tervezés imádságos és részvételen alapuló folyamat, mely során az Egyházmegye kidolgozza jövőképét, felméri jelenlegi életét, alakítja a jövő lehetőségeit. E terven keresztül a hívek hozzájárulnak a legfontosabb lelkipásztori területekhez úgy, mint: az Ige, a közösség, a szolgálat.
2023-ban is aktuálisak a főpásztor felhívó szavai: „Tele vagyunk félelemmel, bizonytalansággal, aggodalommal. Nagyon is itt az ideje, hogy föltekintsünk a gondviselő Istenre, és szembesüljünk Egyházunk tanításával, amit az isteni gondviselésről tanít. Hisszük, hogy Isten, aki megteremtette a világot és benne mindent, a maga tökéletes tervét valósítja meg folytonosan, amikor fenntartja, oltalmazza és kormányozza.”

2023. február. 13.

„2023 február 11-én úgy tekintsünk a Lourdes-i kegyhelyre, mint próféciára, az egyházra bízott tanításra a modern korban. Nem csak az számít, ami jól működik, nem csak az fontos, aki termelni tud. Isten népe életének középpontjában a betegek állnak, az egyház velük együtt halad előre egy olyan emberiség próféciájaként, amelyben mindenki értékes és senki sem leselejtezett”. – idézett Nm. Ft. Schönberger Jenő püspök atya Szentatyánk, Ferenc pápa idei, a XXXI. Betegek Világnapjára írt üzenetéből.

2023. február. 7.

Február 11-én, a Boldogságos Szűz Mária Lourdes-i jelenése napján ünnepeljük a Betegek Nemzetközi Világnapját.

2023. február. 4.

Február másodikát, Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepét, 26 évvel ezelőtt Szent II. János Pál pápa, a Szerzetesek világnapjává nyilvánította. Az évente ismétlődő ünnep az Istennek szentelt személyeket megállásra szólítja. Lehetőséget ad az Urnak kimondott igen megújítására, a társakkal való találkozásra, akikkel közös szolgálatra kaptak meghívást.

2023. január. 26.

A 2023. évi Házasság Hete hivatalosan február 12-19. között kerül megrendezésre, azonban ahogy a korábbi években már megszokhattuk, a Szatmári Római Katolikus Püspökség Világiak Irodája február hónap folyamán kibővített programsorozattal várja a házaspárokat.